/ سفارش کارواش بخار

کارواش بخار


کارواش بخار یکی از روش‌های نسبتا جدید شستشوی خودرو در ایران است که با روشی مشابه در کشورهای دیگر هم انجام می‌شود. در این روش سعی می‌شود با استفاده از بخار داغ آب، شستشوی خودرو با روشی مشابه اعمال فشار آب انجام شود. بخار داغ آب هم با فشار به روی بدنه‌ی خودرو دمیده می‌شود و کاری می‌کند تا حتی لکه‌های سخت و کثیفی‌های چسبیده به بدنه هم شل شوند و با یک‌بار دستمال کشیدن کاملا از بین بروند. این نوع از کارواش می‌تواند به صورت سیار و در محل مشتری ارائه شود و از درون خانه هم می‌توان برای سفارش گذاشتن جهت انجام آن اقدام کرد.

روش انجام کارواش بخار

برای انجام این کارواش، به یک دستگاه بویلر نیاز است. بویلر کاری می‌کند تا آب جوش بیاید و بخار آن از طریق یک لوله به نازل انتقال داده شود. استفاده از بخار خشک و بخار مرطوب در اجرای کارواش بخار رایج است و هر یک از آنها با استفاده از دستگاه خاصی انجام می‌شوند.

علاوه بر روش استاندارد انجام کارواش بخار، نوعی دیگر از آن هم وجود دارد که کارواش نانو بخار نام دارد. کارواش نانو بخار ترکیبی از کارواش نانو و کارواش بخار است و در جریان آن، هر دوی این کارواش‌ها انجام می‌شوند. با استفاده از این روش می‌توانید با کمترین میزان مصرف آب، ماشین را کاملا تمیز و ضدعفونی کنید و به نوعی کار صفرشویی را برای خودرویتان انجام دهید.

سرویس‌های کارواش بخار

در کارواش بخار هم تمام خدماتی که در کارواش‌های معمولی دریافت می‌کردید، انجام می‌شوند. کارهایی از قبیل توشویی، روشویی، صفرشویی، موتورشویی و مواردی از این دست در کارواش بخار به سادگی قابل سفارش هستند. حتی می‌توانید از متخصص کارواش بخار بخواهید تا کارهایی مثل واکس داشبود و واکس تایرها را هم برایتان انجام دهد. البته در نظر داشته باشید که اینجا هم انجام خدمات اضافه به صورت آپشنال انجام می‌شوند و اجباری در سفارش دادن آنها نیست.

اجرای کارواش بخار به شکل سیار

از خوبی‌های کارواش بخار این است که می‌تواند به صورت سیار انجام شود. با وجود اینکه بسیاری از مراکز کارواش این سرویس را در یک مکان مشخص ارائه می‌دهند، برخی از سرویس‌دهندگان کارواش هم هستند که کارواش بخار و کارواش نانو بخار را به صورت سیار انجام می‌دهند. در روش سیار کافی است تا با استفاده از اپلیکیشن یا اینترنت درخواست کارواش بدهید و از متخصص بخواهید برای انجام این کار به محل شما بیاید. صرفه‌جویی در زمان و هزینه از مزایای درخواست کارواش بخار به صورت اینترنتی است.

قیمت کارواش بخار

قیمت کارواش بخار بر اساس نوع خودرو تعیین می‌شود. مشابه تمام انواع کارواش، قیمت کارواش بخار هم با توجه به سدان، کراس اور یا شاسی بلند بودن خودروی شما فرق می‌کند. گاهی اوقات دیده می‌شود که سرویس‌دهندگان قیمت‌های متفاوتی را برای خودروهای ایرانی و خارج اعلام می‌کنند و عملا بین خودروی ایرانی و خارجی فرق قائل می‌شوند. اما روش درست و اخلاقی این است که مثلا با تمام خودروهای سدان ایرانی و خارجی به یک شکل رفتار شود و خارجی بودن خودرو، توجیهی برای دریافت دستمزد بیشتر نباشد.
انجام خدمات اضافه روی قیمت کارواش نانو تاثیر خواهند گذاشت. به عنوان مثال اگر بخواهید ماشین‌تان را به روش بخار صفرشویی کنید یا برای موتورشویی از بخار استفاده کنید، هزینه کارواش بخار افزایش پیدا می‌کند. برای هریک از این کارها قیمت مشخصی در نظر گرفته شده و هیچ چیز مبهمی در زمان انجام باقی نخواهد ماند. البته این نکته را هم نظر داشته باشید که اگر کارواش بخار را به صورت سیار درخواست کنید، از پرداخت انعام معاف خواهید شد و دیگر مجبور نیستید به شوینده‌ی خودرو انعام پرداخت کنید.

مزایا و معایب کارواش بخار

یکی از مزیت‌های کارواش بخار، صرفه‌جویی در مصرف آب است. با وجود اینکه نمی‌توان کارواش بخار را یک کارواش بدون آب دانست، اما میزان مصرف آب در این روش به قدری کم است که تا حدودی عذاب وجدان ناشی از هدررفتن آب را تسکین می‌دهد. از آنجایی که در این روش از بخار داغ آب استفاده می‌شود، میزان آب مصرف شده بسیار کمتر از انواع دیگر کارواش است. با استفاده از این نوع کارواش می‌توانید به نقاط غیرقابل دسترس خودرو هم دسترسی داشت و با استفاده از بخار داغی که با فشار از نازل خارج می‌شود، تمام باکتری‌ها و میکروب‌ها هم از بین می‌روند. در واقع با استفاده از کارواش بخار می‌توانید خودروی شخصی‌تان را کاملا ضدعفونی کنید.

از مزایای دیگر این روش، صرفه‌جویی در زمان است. این خودتان هستید که زمان شستشو را تعیین می‌کنید و از متخصص می‌خواهید در یک بازه‌ی زمانی مشخص برای انجام خدمات کارواش به محل شما مراجعه کند. نمی‌توان عیوب کارواش بخار را برشمرد؛ تقریبا با قاطعیت می‌توان گفت کاروش بخار هیچ عیبی ندارد و هر چه هست، سراسر خوبی است

الف) هزینه انجام کارهای کارواش بخار، معادل هزینه‌های اعلام شده است. هیچ‌گونه هزینه‌ی اضافه‌ای از شما دریافت نمی‌شود.

ب) قیمت‌ها به تفکیک نوع خودرو و بر اساس سدان، کراس اور و شاسی بلند بودن هستند و هزینه‌ها مطابق لیست قیمت اعلام شده دریافت می‌شود.

پ) مواردی که خارج از سرویس روتین کاروش بخار ورکاپ هستند و هزینه‌ی انجام آنها به صورت جداگانه دریافت می‌شود:

 • موتورشویی
 • زیرشویی
 • پولیش و واکس بدنه
 • رفع چسب و مواد زاید به جا مانده روی شیشه‌ها

ت) قیمت‌ها بر اساس نرخنامه‌‌ی سال ۱۳۹۷ محاسبه شده‌اند.

 • روشویی و نظافت داخل سدان و هاچ بک: ۳۷ هزار تومان
 • موتورشویی سدان و هاچ بک: ۱۵ هزار تومان
 • صفرشویی سدان و هاچ بک: ۱۲۰ هزار تومان
 • واکس داشبورد و لاستیک سدان و هاچ بک: ۱۰ هزار تومان
 • روشویی و نظافت داخل کراس اور: ۴۴ هزار تومان
 • موتورشویی کراس اور: ۱۷ هزار تومان
 • صفرشویی کراس اور: ۱۵۰ هزار تومان
 • واکس داشبورد و لاستیک کراس اور: ۱۲ هزار تومان
 • روشویی و نظافت داخل شاسی بلند: ۴۷ هزار تومان
 • موتورشویی شاسی بلند: ۲۰ هزار تومان
 • صفرشویی شاسی بلند: ۱۸۵ هزار تومان
 • واکس داشبورد و لاستیک شاسی بلند: ۱۵ هزار تومان

سفارش کارواش بخار


شما سفارش کارواش بخار را انتخاب کرده‌اید. لطفاً اطلاعات زیر را با دقت تکمیل کنید. این اطلاعات کمک می‌کند که متخصصان ما برآورد دقیق‌تری از پروژه و هزینه‌های آن داشته باشند.

مرحله اول : انتخاب نوع نوع خودرو (ضروری)

مرحله دوم : نوع نیاز (ضروری)

مرحله سوم : مدل خودرو را ذکر کنید


مرحله چهارم : در صورت عدم تمایل به حضور در زمان شستشو، پلاک خودرو را ذکر کنید