/ باغبانی

باغبانی


باغبانی یکی از خدماتی است که می‌تواند در محیط زندگی شما تغییر ایجاد کند. وجود باغ یا باغچه در محل زندگی می‌تواند روحیه‌ی ساکنان را شاداب کند و فضای زیبایی را برای شما به همراه داشته باشد. باغبانی از آن کارهایی است که می‌تواند در مقیاس کوچک یا بزرگ انجام شود. در باغبانی کوچک می‌توانید کارهایی نظیر گل کاری، گل آرایی، چمن زنی و آبیاری باغچه را انجام دهید؛ اما در نمونه‌های باغبانی تخصصی می‌توان بیل زدن و پاکنی باغچه، کاشت درخت و درختچه، چمن کاری، تعویض خاک و کوددهی را هم از یک باغبان درخواست کرد.

در کنار کاشت، نگهداری از گل و گیاه باغچه هم از کارهای ضروری است که در قالب آبیاری، سم پاشی و آفت زدایی انجام می‌شود. این کار در مورد نگهداری از گیاهان آپارتمانی، اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند؛ چرا که این گیاهان حساس‌تر هستند و به مراقبت دائمی نیاز دارند. علاوه بر نگهداری‌های عادی که از گل و گیاه و درختان به عمل می‌آوریم، گاهی هم لازم است تا زمان‌های مشخصی از سال، یک تغییر اساسی در سیستم باغ یا باغچه‌ی محل سکونت اعمال کنیم. معمولا اواخر فصل زمستان و اوایل بهار زمانی است که زمین کاملا آماده‌ی بارور شدن است و می‌تواند هر نوع گیاهی را رشد دهد. در چنین مواقعی با زیر و رو کردن خاک و اضافه کردن کمی کود می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید. کارهای دیگری مثل هرس کاری و کاشت نهال هم در همین موقع از سال انجام می‌شود.

هزینه باغبانی بر اساس مساحت باغچه یا ساعت کار مورد نیاز محاسبه می‌شود. در صورتی که باغچه داشته باشید، هزینه بر اساس متراژ محاسبه می‌شود؛ اما اگر کار در آپارتمان باشد و به گلکاری نیاز داشته باشید، باید دستمزد باغبانی را به صورت ساعتی پرداخت کنید. البته نوع گل و گیاهی که انتخاب می‌کنید هم در هزینه‌ی باغبانی تاثیرگذار خواهند بود. ورکاپ در تامین خدمات گلکاری و باغبانی کنار شما است و می‌تواند باغبان‌های متبحر را به شما معرفی کند.

الف) هزینه کارهای انجام شده به عوامل مختلفی از جمله نوع گل و گیاه استفاده شده بستگی دارد و این هزینه برای تمام انواع گیاهان یکسان نیست.

ب) یکی از موارد تاثیرگذار در افزایش هزینه باغبانی، نظافت سطح باغچه است که باغبان زمان زیادی را برای انجام آن صرف و هزینه‌ی مجزایی را بابت این کار دریافت می‌کند.

پ) هزینه‌ی کار در ارتفاع مانند هرس درختان مرتفع به صورت جداگانه محسابه می‌شود. در این مورد باید بر سر هزینه با متخصص به توافق برسید.

ت) محوطه‌سازی و جدول‌کشی باغچه شامل هزینه‌ی مجزایی است و در صورت نیاز به این کارها، هزینه‌ی آن به صورت جداگانه دریافت خواهد شد.

ث) هزینه ایاب و ذهاب متخصص و حمل کود و هزینه خرید گل و گیاه به عهده‌ی مشتری است.

  • تعویض خاک و کود‌دهی
  • کاشت گل و گیاه
  • هرس درختان
  • اجرای سیستم آبیاری
  • طراحی و اجرای فضای سبز
  • تهیه و نگهداری گیاهان آپارتمانی
  • نظافت سطح باغچه
  • * قیمت خدمات بصورت توافقی می‌باشد.//////////////             با اولین سفارش خود شامل 10% تخفیف (هدیه تابستانه ورکاپ) شوید.

سفارش باغبانی


شما سفارش باغبانی را انتخاب کرده‌اید. لطفاً اطلاعات زیر را با دقت تکمیل کنید. این اطلاعات کمک می‌کند که متخصصان ما برآورد دقیق‌تری از پروژه و هزینه‌های آن داشته باشند.

مرحله اول : انتخاب نوع نیاز (ضروری)

مرحله دوم : تعیین متراژ حدودی باغچه (ضروری)

مرحله سوم : نیاز به محوطه‌سازی و جدول‌کشی (ضروری)