/ کرکره برقی

کرکره برقی


امروزه معمولا به جای درهای سنتی از کرکره برقی به عنوان در ورودی مغازه، پارکینگ و واحدهای تجاری استفاده می‌شود. این درها شیوه‌ی باز و بسته شدن ساده‌تری دارند و به دلیل استفاده از ریموت برای کنترل، با زمانه‌ی مدرن سازگارتر هستند. کرکره برقی از تکه‌هایی تشکیل می‌شود که به هریک از آنها یک تیغه می‌گویند. تیغه‌ها می‌توانند از جنس آلومینیوم، پلی کربنات (شیشه‌ای براق)، ورق گالوانیزه و آکاردئونی باشند و یک پل، دو پل یا سه پل بودن آنها روی قیمت کرکره برقی تاثیر می‌گذارد. بیشتر شدن تعداد پل در تیغه‌ها، تاثیر مستقیمی روی افزایش استحکام کرکره دارد. البته تیغه‌های دو و سه پل تنها در دهانه‌های عریض استفاده می‌شوند. در انتخاب برند کرکره می‌توان از تیغه آکرول، آلما، فونیکس و آلومیران استفاده کرد.

کرکره برقی یک لوله‌ی فلزی دارد که تیغه‌های کرکره به دور آن جمع (رول) می‌شوند. به این لوله، شفت کرکره برقی می‌گویند و نیروی موتور مستقیما به همین شفت منتقل می‌شود. شفت دارای ضخامت‌های مختلفی است که این ضخامت با توجه به عرض دهانه‌ی در تعیین می‌شود. هرچه دهانه‌ی در عریض‌تر باشد، باید از شفت ضخیم‌تری استفاده شود. وزن مجموعه‌ی شفت و تیغه‌ها روی دو صفحه‌ی فلزی به نام پلیت قرار می‌گیرد. پلیت‌ها به شاسی در جوش داده می‌شوند.

موتور کرکره برقی می‌تواند از نوع موتور توبولار یا موتور ساید باشد. موتور ساید که با استفاده از زنجیر به کرکرده وصل می‌شود، فضای زیادی را در کنار کرکره اشغال خواهد کرد؛ اما موتور توبولار درون رول کرکره قرار می‌گیرد و کوچک‌ترین فضای اضافه‌ای را اشغال نمی‌کند. در صورت تمایل می‌توانید از برق اضطراری یا همان UPS روی کرکره برقی استفاده کنید تا در زمان قطعی برق هم در کرکره‌ای شما باز و بسته شود. برای نصب کرکره برقی، سرویس، رگلاژ یا تعمیر آن می‌توانید از متخصصان حرفه‌ای ورکاپ استفاده کنید.

الف) هزینه نصب کرکره برقی به دو شکل محاسبه می‌شود:

  • می‌توانید از صفر تا صد کار را به خود متخصص بسپارید و در نهایت هزینه متریال و اجرت را یک‌جا پرداخت کنید. این روش رایج‌تر است و معمولا تمام مراحل کار به متخصص سپرده می‌شود.
  • می‌توانید خودتان تیغه‌ها، شاسی، شفت و موتور دلخواه‌تان را تهیه کنید و سپس از متخصص بخواهید برای نصب آن به محل بیاید. در صورت انتخاب این راه، تنها هزینه‌ی نصب به ازای مساحت کرکره (بر حسب مترمربع) را پرداخت خواهید کرد.

ب) با توجه به عوامل متعددی که در نصب کرکره برقی دخیل هستند، قیمت نهایی این کار پس از بازدید و تعیین جنس متریال تعیین می‌شود.

پ) قیمت‌های اعلام شده برای نصب، تنها اجرت نصب کرکره برقی هستند و هزینه خرید متریال بر عهده‌ی مشتری است. البته در صورت تمایل، می‌توانید کار خرید لوازم و متریال را هم به متخصص بسپارید.

ت) قیمت اعلام شده برای جداکردن کرکره قدیمی شامل کل کرکره می‌شود و جداکردن تمام قسمت‌های کرکره قبلی با پرداخت این هزینه انجام می‌شود. یعنی برخلاف هزینه نصب که بر اساس مترمربع محاسبه می‌شود، در جداکردن کرکره دیگر نیازی به انجام محاسبات نیست.

ث) قیمت‌ها بر اساس نرخنامه سال ۱۳۹۷ محاسبه شده‌اند.

  • نصب هر مترمربع کرکره برقی: ۲۰ تا ۲۵ هزارتومان
  • شاسی کشی: ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان
  • تعویض موتور: ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان
  • جداکردن کرکره قبلی (در صورت وجود): ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان
  • تعمیر و رگلاژ کرکره برقی: توافقی

سفارش کرکره برقی


شما سفارش کرکره برقی را انتخاب کرده‌اید. لطفاً اطلاعات زیر را با دقت تکمیل کنید. این اطلاعات کمک می‌کند که متخصصان ما برآورد دقیق‌تری از پروژه و هزینه‌های آن داشته باشند.

مرحله اول : انتخاب نوع خدمت مورد نیاز (ضروری)

مرحله دوم : تعیین کاربری محل مورد استفاده

مرحله سوم : جنس کرکره مورد نظر (ضروری)